BuildingLabel OÜ juhtimisel sertifitseeritud hooned:


Niidu tee 1


Niidu tee 1, Loo BREEAM sertifitseerimine jõudis eduka lõpuni 2020. aasta detsembris. Hoonele omistati BREEAM In-Use International sertifikaat Part 1-le. Tegemist oli BuildingLabel OÜ poolt kaheksanda sertifitseeritud BREEAM In-Use hoonega.

Hoone vastab BREEAM ‘Good’ sertifikaadi tasemele ehk 3 tähele tulemusega 49.5 %.

Hoone on järjekordne tööstushoone, millele on väljastatud BREEAM In-Use sertifikaat. Enamuse hoonest moodustab tööstus- ja laohoone kompleks. Väiksemas mahus on hoones büroosid. Tänu eri kasutusfunktsioonidele kohandusid mitmed kriteeriumid kasutusfunktsiooni spetsiifiliselt. Võrreldes Niidu tee 3 hoonega, on antud hoones rohkem rentnikke.

BREEAM kategooriate lõikes on hoonel parim tulemus saavutatud jäätmete kategoorias, mis on saavutatud tänu viite liiki jäätmete eraldi kogumisele. Üle keskmise tulemused on saavutatud veel maakasutuse ja ökoloogia, energia ning materjali kategooria eest.

Niidu tee 1 hoone kuulub East Capital Real Estate AS-ile.

Kasutatud on Kaupo Kalda fotot. Niidu tee 1 hoone on fotol eestpoolt tahapoole loendades kolmas suurem hoone (lühemas otsaseinas on näha kaks punast seinaosa).

Niidu tee 3


Niidu tee 3, Loo BREEAM sertifitseerimine jõudis eduka lõpuni 2020. aasta detsembris. Hoonele omistati BREEAM In-Use International sertifikaat Part 1-le. Tegemist oli BuildingLabel OÜ poolt seitsmenda sertifitseeritud BREEAM In-Use hoonega.

Hoone vastab nüüdsest BREEAM ‘Good’ sertifikaadi tasemele ehk 3 tähele tulemusega 50.4 %.

Hoone on Eestis esimene tööstushoone, millele on väljastatud BREEAM In-Use sertifikaat. Antud hoone eripäraks võrreldes varasemate BuildingLabel OÜ poolt sertifitseeritud hoonetega on just kasutusfunktsioon. Enamuse hoonest moodustab tööstushoone kompleks, väiksemas mahus on hoones büroosid. Tänu eri kasutusfunktsioonidele kohandusid mitmed kriteeriumid kasutusfunktsiooni spetsiifiliselt. Täiendavaks erisuseks on asukoht – tegemist on esimese pealinnast väljaspool asuva BREEAM sertifitseeritud hoonega.

BREEAM kategooriate lõikes on hoonel parim tulemus saavutatud maakasutuse ja ökoloogia valdkonnas. See on saavutatud ennekõike tänu kinnistu suurele roheala osakaalule. Hoonele on tagatud hea juurdepääs nii ühistranspordi kui rattaga. Töötajatele tagatud head sisekliima tingimused.

Niidu tee 3 hoone kuulub East Capital Real Estate AS-ile.

Kasutatud on Kaupo Kalda fotot.

Akadeemia tee 15B


Akadeemia tee 15B BREEAM sertifitseerimine jõudis eduka lõpuni 2020. aasta augustis. Hoonele omistati BREEAM In-Use International sertifikaat Part 1-le. Tegemist oli BuildingLabel OÜ poolt kuuenda sertifitseeritud BREEAM In-Use hoonega.

Hoone vastab nüüdsest BREEAM ‘Very good’ sertifikaadi tasemele ehk 4 tähele tulemusega 56.9 %. Tegemist on BuildingLabel OÜ poolt senini sertifitseeritud hoonetest kõrgeima tulemusega.

Büroohoone asub Tallinna Mustamäel Tallinna Tehnikaülikooli linnaku vahetusläheduses, kus on tagatud väga hea ühistranspordi ühendus ja mitmed bürootöötajaid kõnetavad teenused. Külastajatele on tagatud võimalused rattaga hoone külastamiseks: hulgaliselt turvalisi rattaparkimiskohti. Töötajatele on lisaks tagatud riietumis- ja pesemisvõimalused ning kuivatuskapid riiete kuivatamiseks!

Hoone rentnikele on tagatud suurepärane töökeskkond. Büroopindadel on kõrge päevavalguse tase, mis võimaldab vähendada päevavalgustite kasutamist. Kõigil rendipindadel on otsese päikesekiirguse segava mõju (ehk räiguse) vältimiseks sisemised kardinad. Tööaladel on tagatud kütte ja jahutuse ruumipõhine juhtimine. Hoone töötajatele on tagatud väga head puhketingimused suure mahutavusega puhkealadel, kus on võimalus mugavalt lõunastada või mõtteid töö lainelt kõrvale juhtida.

Akadeemia tee 15B hoone kuulub LHV Varahaldus ASile.

Hilton Tallinn Park


Hotell Hilton Tallinn Park BREEAM sertifitseerimine jõudis eduka lõpuni 2020. aasta mai kuus. Hoonele omistati BREEAM In-Use International sertifikaat Part 1-le. Tegemist oli BuildingLabel OÜ poolt viienda sertifitseeritud BREEAM In-Use hoonega.

Hoone vastab nüüdsest BREEAM ‘Very good’ sertifikaadi tasemele ehk 4 tähele tulemusega 56.1 %.

Hilton Tallinn Park asub Tallinna kesklinnas, kus on tagatud suurepärane ühistranspordi ühendus ja mitmed teenused.

Hotelli külastajatele on loodud väga mugav viibimiskeskkond. Külastajal on võimalus hotellitoas vastavalt eelistustele luua sobiv sisekliima, nautida suurepärast vaadet. Lisaks võimalus külastada jõusaali, spaad, restorani, juuksurit või isegi kasiinot! Hoone ees on avalik park purskkaevude, varju pakkuvate puude, laste mänguväljaku ja istumisvõimalustega.

Töötajatele on tagatud suurepärased võimalused rattaga tööl käimiseks: piisavalt turvalisi rattaparkimiskohti, riietumis- ja pesemisvõimalused. Hoone töötajatele on tagatud väga head puhketingimused suure mahutavusega puhkealadel, kus on võimalus mugavalt lõunastada.

BREEAM kodulehel on hoone kohta avaldatud üldülevaatlik juhtumiuuring (case study).

Hotell Hilton Tallinn Park hoone kuulub East Capital Real Estate AS-ile.

Kasutatud on Kaupo Kalda fotot.

Metro Plaza


Metro Plaza BREEAM sertifitseerimine jõudis eduka lõpuni 2020. aasta veebruaris. Hoonele omistati BREEAM In-Use International sertifikaat Part 1-le. Tegemist oli BuildingLabel OÜ poolt neljanda sertifitseeritud BREEAM In-Use hoonega.

Hoone büroopinnad (2.-7. korrus) vastavad BREEAM ‘Very good’ sertifikaadi tasemele ehk 4 tähele tulemusega 56.2 %.

Metro Plaza büroohoone asub Tallinna südalinnas, kus on tagatud suurepärane ühistranspordi ühendus ja lai valik teenuseid.

Hoone rentnikele on tagatud suurepärane töökeskkond. Büroopindadel on kõrge päevavalguse tase, mis võimaldab vähendada päevavalgustite kasutamist. Kõigil rendipindadel on otsese päikesekiirguse segava mõju (räiguse) vältimiseks sisemised kardinad. Tööaladel on tagatud kütte ja jahutuse ruumipõhine juhtimine. Kasutajatele on tagatud suurepärased puhketingimused puhke- ja kööginurkades. Hoone 3. korrusel on rohealadega katuseterass, mis lisaks välisõhus olevale puhkealale aitab vähendada muidu 100% kõvakattega pinnaga kinnistult tekkivate sajuvete äravoolu.

Metro Plaza kuulub East Capital Real Estate AS-ile.

Kadrioru Ärikeskus


Kadrioru Ärikeskuse BREEAM sertifitseerimine jõudis eduka lõpuni 2019. aasta detsembris. Hoonele omistati BREEAM In-Use International sertifikaat Part 1-le. Tegemist oli BuildingLabel OÜ poolt kolmanda sertifitseeritud BREEAM In-Use hoonega.

Kogu hoone (kõik 4. korpust) vastavad BREEAM ‘Pass’ sertifikaadi tasemele ehk 2 tähele tulemusega 37.0 %.

Kadrioru Ärikeskus on ühistranspordiga hästi ligipääsetav. Töötajatele on tagatud ruumipõhine temperatuurireguleerimine ja restorani näol lõunatamise võimalus. Hoone kinnistul on arvestatavas mahus rohealasid. Olles ühendatud kaugküttevõrku ei saasta hoone energiakasutus vahetut hoone ümbrust.

Kadrioru Ärikeskus kuulub EfTEN Capital AS-ile.

Kasutatud on Oleg Pimenov fotot.

Sõpruse Ärimaja


Sõpruse Ärimaja BREEAM sertifitseerimisprotsess jõudis eduka lõpuni 2019. aasta augustis. Hoonele omistati BREEAM In-Use International sertifikaat Part 1-le. Part 1 hindab hoonet kui füüsilist vara (välispiirdeid, tehnosüsteeme, võimalusi jms.).

Hoone bürookorrused ehk 2.-5. korrus vastavad BREEAM ‘Very good’ sertifikaadi tasemele ehk 4 tähele.

Sõpruse Ärimaja on ühistranspordiga väga hästi ligipääsetav ja hoone läheduses on hoone kasutajatele vajalikke teenuseid. Hoones on loodud suurepärased võimalused jäätmete liigiti kogumiseks ja sellega keskkonnamõju vähendamiseks.

Bürootöötaja heaolu enim mõjutav töökeskkond on väga heal tasemel. Tagatud on võimalus ruumipõhiseks temperatuuri reguleerimiseks, vaade väliskeskkonda, häiriva päiksekiirguse takistamine, puhkealad ja mõõdetud normikohane elektrivalgustuse tase töökohtadel.

Millega hoone eristub? Sõpruse Ärimaja selgelt eristuv näitaja on märkimisväärne taastuvenergia osakaal – aastasest energiatarbest on üle 20% tagatud taastuvenergiaga. Taastuvenergia allikateks hoones on gaasil töötav elektri- ja soojuse koostootmisjaam (CHP) ning PV-paneelid.

Sõpruse Ärimaja kuulub AS Kapitel ettevõttele.

Kasutatud on Tiit Veermäe fotot.

A13 Ärimaja


A13 Ärimaja BREEAM sertifitseerimine jõudis eduka lõpuni 2019. aasta juunis. Hoonele omistati BREEAM In-Use International sertifikaat Part 1-le. Tegemist oli BuildingLabel OÜ poolt esimese sertifitseeritud BREEAM In-Use hoonega.

Hoone mõlemad korpused vastavad BREEAM ‘Very good’ sertifikaadi tasemele ehk 4 tähele tulemusega 56.0 %.

A13 büroohoone on ühistranspordiga hästi ligipääsetav, töötajatele on tagatud rattaparkimiskohad. Hoonesse on paigaldatud veesäästlikud WC-d, duššid ja nõudepesumasinad.

Bürootöötaja heaolu enim mõjutav töökeskkond on väga heal tasemel. Tagatud on võimalus ruumipõhiseks temperatuuri ja õhuliikumise reguleerimiseks, vaade väliskeskkonda, päiksekiirguse takistamine, puhkealad ja kohvinurgad.

A13 Ärimaja kuulub East Capital Real Estate AS-ile.

Miks valida meid?


Oleme rohemärgistega tegelenud 2009. aastast.

Lisaks üldteadmistele omame teaduslikumat arusaama rohemärgistest.

Ligi 15-aastane hoonete tehnosüsteemide projekteerimise kogemus.

Mitmeaastane kogemus energiatõhususe spetsialistina energiatõhusate hoonete kavandamisel.

Täienduskoolitused ja praktika Taanis, Hollandis, Ungaris, Poolas.

Püsimaks konkurentsis ja olemaks kursis arengusuundadega hoiame end kursis valdkonnas toimuvate arengutega.

BuildingLabel OÜ poolt koostatud projektid:


Loetelu projektidest, milles oleme aastate jooksul osalenud vastutava spetsialistina:

 • Tammepärja tn. 9, Tallinn – renoveeritava eramu, küte ja ventilatsioon, eel- ja põhiprojekt;
 • Tammelehe tee 21, Saue vald – paariselamu, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Pikk 16, Tallinn – renoveeritava äripinna ventilatsiooni põhiprojekt;
 • Metsaveere tee 18, Viimsi vald – eramu, küte ja ventilatsioon, eel- ja põhiprojekt;
 • Männi tee 3, Järveküla – eramu, ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Vabaõhumuuseumi tee 8, Tallinn – koolihoone aula jahutussüsteemi rekonstrueerimine, jahutus, põhiprojekt;
 • Urva tee 2, Harku vald – eramu, ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Hiiu-Maleva 15-1, Tallinn – eramu, küte, põhiprojekt;
 • Salmistu, Kuusalu vald – eramu rekonstrueerimine, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Uus tn. 29-5, Tallinn – korteri rekonstrueerimine, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Luha tee 6, Võsu – korterelamu rekonstrueerimine, küte ja ventilatsioon, eel- ja põhiprojekt;
 • Suur-Paala 17, Tallinn – tootmishoone olmeploki, küte, põhiprojekt;
 • Ristiku 57, Tallinn – kohviku laiendus, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Pulliaida, Anija vald – hotell, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Põllu 18-2, Tallinn – eramu, ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Pühajärve – eramu, ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Kivialliku, Hüüru küla – eramu, küte, põhiprojekt;
 • Tammemasti 10, Kangru alevik – eramu, põrandküte, paigaldusjoonis;
 • Tallinna mnt. 12, Rapla – pangahoone, korterelamu, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Kohila – suvemaja, põrandküte, paigaldusjoonis;
 • Tammetõru 3, Rakvere – eramu, küte, ventilatsioon ja jahutus, eelprojekt;
 • Lukka põik 1, Tabasalu alevik – eramu renoveerimine ja laiendus, küte, põhiprojekt;
 • Orhidee tee 3, Viimsi – eramu renoveerimine ja laiendus, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Reti tee 9, Peetri alevik – büroo, lasteaed, lühiajaline majutus, ladu, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Soo 1b/6, Tallinn – äripind, jahutus, põhiprojekt;
 • Palderjani 11, Pirita – eramu, ventilatsioon ja jahutus, põhiprojekt;
 • Anija mnt. 10b, Kehra – kontor, ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Põhja 32, Aruküla alevik – eramu, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Kooli 8-1, Torma vald – lasteaed, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Vaiatu rahvamaja, Vaiatu – rahvamaja, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Sillasoo tn. 4, Sadala alevik – rahvamaja, soojussõlm ja küte, põhiprojekt;
 • Noor-Puugi, Sõitme küla – eramu, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Kooli 8, Sadala alevik – lasteaed, ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Vesivärava 24, Tallinn – korterelamu, ventilatsioon, põhiprojekt;
 • Kivimurru 20, Tallinn – korterelamu, küte, põhiprojekt;
 • Ristiku 57, Tallinn – kohvik, küte ja ventilatsioon, eel- ja põhiprojekt;
 • Vana-Kalamaja 21, Tallinn – korterelamu, küte ja ventilatsioon, põhiprojekt.

BuildingLabel OÜ poolt teostatud uuringud ja analüüsid:


 • Ringtee 65a, Tartu – kaubandushoone lahendusvariantide elukaare keskkonnamõju (LCA) analüüs;
 • Veskiposti 2, Tallinn – büroohoone päevavalgusanalüüs (simulatsioon) LEED sertifikaadiks;
 • Türi 4, Tallinn – korterelamu maa-aluse garaaži loomuliku ventilatsiooni potentsiaali uuring (dünaamiline simulatsioon);
 • Tiimani 1a, Narva – hoone hotelliks ümberehituse ventilatsiooni põhiprojekti ekspertiis;
 • Punane 56, Tallinn – administratiivhoone rekonstrueerimise ja laienduse kütte ja ventilatsiooni põhiprojekti ekspertiis;
 • Kajaka 9, Sillamäe – tervisekeskuse osalise rekonstrueerimise kütte ja ventilatsiooni tööprojekti ekspertiis;
 • Elisa Eesti AS – büroopindade kvaliteetse sisekliima lähteülesande koostamine;
 • Linnumetsa vkt 39, Jõgeva vald – eramu energiamärgis;
 • Tammetõru 3, Rakvere – eramu energiamärgis;
 • Reti tee 9 – büroo-, majutus- ja laohoone energiamärgis;
 • Põhja 32, Aruküla alevik – eramu energiamärgis;
 • Kasesalu 16, Ääsmäe – koolihoone jahutusvajaduste hinnang, energiamärgise eksperthinnang, energiamärgise koostamine;
 • Lasteaia 3, Torma alevik – lasteaia kavandatavate rekonstrueerimisvariantide energiaanalüüs;
 • Printcenter Eesti – tootmishoonete termograafiline uuring;
 • Lelle 24, Tallinn – korterelamu korterite suvine temperatuurianalüüs (dünaamiline simulatsioon).